Suporteri Rapid pe Giulești

Rapid a câștigat cu 1-0 ultimul meci din istorie pe actualul stadion Giulești. Unicul gol al partidei cu Înainte Modelu a fost marcat de Marian Vlada, în minutul 41.

În repriza secundă și-a făcut apariția pe teren și Daniel Pancu, aflatul la rândul său la ultimul meci din cariera de fotbalist. Chiar dacă nu a reușit să marcheze, Pancu a fost ovaționat de fanii prezenți în tribune, iar la final acesta a îngenuncheat în fața lor.

Momente emoționante pe Giulești

Mai mult, majoritatea fanilor au rămas pe stadion minute bune după fluierul de final, iar organizatorii au stins nocturna pentru a le permite acestora să lumineze cu lanternele de la telefoanele mobile, așa cum se întâmplă pe marile stadioane ale Europei. Pancu le-a mulțumit tuturor de la centrul terenului.

LIKE și urmărește pagina de Facebook altSPORT.ro pentru a afla întotdeauna știri de ultima oră despre Rapid

Suporteri Rapid

Înainte ca Pancu să intre pe teren, fanii rapidiști au afișat și o pânză uriașă la peluză, în care idolul lor apărea atât în postura de jucător, cât și în cea de antrenor, însoțit de numărul care l-a făcut celebru 1+9.

Suporteri Rapid banner Daniel Pancu

Test de rapidist | 10 întrebări-fulger despre Giulești și despre Pancu. Ești pregătit de meci?