Mircea Rednic, antrenor la Dinamo, în Liga I

Dinamo se pregătește pentru meciul din optimile Cupei României. Joi, de la ora 19:00, „câinii” joacă la Miercurea Ciuc, împotriva echipei locale, înscrisă în Liga a III-a.

Dinamoviștii sunt în căutarea primei victorii cu Mircea Rednic pe bancă, iar meciul din optimile Cupei României este prilejul perfect pentru un succes. „Câinii” au șansa de a merge în sferturile competiției, dacă se impun pe terenul celor de la Miercurea Ciuc.

După remiza albă de la Concordia Chiajna, Mircea Rednic a făcut câteva schimbări în lot pentru deplasarea de joi. Astfel, „Puriul” i-a lăsat acasă pe Cooper, Penedo, Axente și Popovici. În plus, Sorescu este suspendat și nu va evolua nici el în meciul din Cupa României.

LIKE și urmărește pagina de Facebook altSPORT.ro pentru a afla întotdeauna știri de ultima oră despre Dinamo

Decizia lui Rednic în privința lui Cooper vine și în contextul evenimentelor de la Chiajna. Mijlocașul a avut o ieșire nervoasă în fața galeriei, după ce a fost schimbat în minutul 82.